Csokoládé mámor gluténmentesen, ami laktóz és tojásmentes!

Gluténmentes és még fenséges is!? Merem állítani, hogy van ilyen, ez a csokoládés banános kenyér egyszerűen mámorító. Fontos megjegyeznem, hogy nem elhanyagolható tényező, hogy minőségi belga csoki pasztillát használtam (Callebaut, a cukrászdiszkont online áruházban, jó áron beszerezhető). Nem fapados csokoládé, de minden pénzt megér, mert csodát tesz bármilyen süteménnyel!

Ritkán szoktam tojásmentesen sütni, de ez most adta magát, számomra pont ezért van egy kis mellékíze, de az összhatáson nem érződik. A tésztája puha lesz és rugalmas, és a sok csokoládétól egyáltalán nem száraz.

Ha felkeltettem az érdeklődésed, alább lejegyzem a receptúráját a gluténmentes csokis-banános kenyérnek:

Elkészítési idő: 20 perc.

Sütési idő: 45-50 perc.

Fogyasztás előtt várni kell még 30 percet minimum, a szép szeletelés miatt. De megéri!

Hozzávalók:

  • 150 ml laktózmentes szobahőmérsékletű tej
  • 1 ek. ecet
  • 2 db nagyobb érett banán (kb. 260 g)
  • 120 g barna cukor
  • 80 ml olíva olaj (lehet napraforgó is)
  • 25 g cukormentes kakaópor
  • 220 g gluténmentes lisztkeverék (Miklos’ universal mix)
  • 1.5 tk. sütőpor
  • 1 tk. szódabikarbóna
  • 180 g csokoládé pasztilla vegyesen, tej és ét (lehet apróra vágott táblás csokoládé is)

Elkészítése:

  1. Melegítsük elő a sütőt 175 fokra.
  2. Egy tálban keverjük össze a tejet és az ecetet, tegyük félre 10 percre.
  3. Majd adjuk hozzá s cukrot, olajat és addig keverjük amíg a cukor el nem olvad.
  4. Egy külön tálban keverjük össze a lisztet, a kakaóport, a sütőport és a szódabikarbónát.
  5. Majd fokozatosan adjuk hozzá a tejes keverékhez, és alaposan homogenizáljuk.
  6. Jöhet bele spatula segítségével a csoki pasztilla, óvatosan keverve.
  7. Sütőpapírral bélelt kenyérforma tepsibe öntjük, egy késsel a közepébe mélyesztünk egy csikót, hogy a sütemény egyenletesen emelkedjen és szebben süljön.
  8. 175 fokon 45-50 percig sütjük, amíg a tűpróbát is kiállja.

Minimum 30 percet hűtjük, de nem árt neki az 1 óra is, kivesszük a tepsiből és még utána is hagyjuk teljesen kihűlni.

Én másnap szeleteltem csak fel, és nagyon könnyen és szépen vágható volt.

Pro tipp: ha maradt még a csokiból érdemes rászórni a süti tetejére, nagyon guszta lesz!

Az íze meg egyenesen a csoki mennyországba repített!

1-2 napot lehet tárolni, jól zárható edényben szobahőn, de több nap esetén a hűtőben jobb helye van, főleg most, hogy már nyár van.

Ha éppen nincs ötletetek, hogy mit süssetek, ezt a gluténmentes süteményt érdemes kipróbálni, mert könnyedén elkészíthető és biztos vagyok benne, hogy mind a tíz ujjatokat megnyaljátok utána!